Šest výčepních píp a grilované speciality? Liberecká gastroscéna se rozšiřuje o další podnik.

 

Restaurace U Šesti Kohoutů je v provozu teprve od prosince 2019, přečkala nepříjemnou karanténu a nyní znovu otevřela dveře svým zákazníkům. Najít ji můžete téměř v srdci Liberce na Tržním náměstí vedle plaveckého bazénu. Liberec zaznamenal v posledních letech obrovský nárůst restauračních a kavárenských zařízení. Co nového “kohoutí“ šéfkuchaři přinesou na gastronomické pole?

Symbolickým číslem provozovny, jak již vyplývá i z názvu, je bezpochyby šestka. Přesně tolik je píp na výčepu, počet jídel na denním menu nebo počet chodů při speciálních večerech. Jako první značková restaurace Pivovaru Rohozec nabízí celý jeho sortiment. Na čepu jsou vždy čtyři klasická piva, jedno ochucené pivo a limonáda Erko, všechna ostatní jsou k dispozici v lahvích. Dalším specifickým znakem U Šesti Kohoutů jsou obědy. Ty probíhají formou bufetu, který ani v nejmenším neubírá na kvalitě připravovaných pokrmů. Kombinovat lze přílohy s masem dle chuti a nezapomíná se ani na vegetariány. Rychlou formu bufetového oběda potěší například pracující, kteří mají pouze 30minutovou pauzu. A pokud je skutečně velký spěch, využít lze i portálu Dáme jídlo.

Večer přichází na scénu stálé menu nabité nejen rožněnými masy a chuťovkami k Rohozeckému pivu. Šéfkuchaři měli na paměti i sladkou tečku, takže milovníci řádné dávky sacharidů si zde také přijdou na své. Co ale nechybí přes den ani večer, je kuře z grilu rotisol – legendy mezi grily. Křupavé kuřátko, čerstvě vytažené z ikonicky červeného grilu, zajisté potěší chuťové pohárky. A co oněch zmíněných šest chodů? Degustační Gril párty, jak jí u Kohoutů říkají, představuje šest masitých pokrmů a ochutnávku tří piv Rohozec. Vychutnejte si degustaci jen tak nebo obdarujte své blízké voucherem. Místa je nutné vždy dopředu rezervovat.

To vše si vychutnáte v příjemném designovém prostředí, kterému dominuje výčep se šesti kohouty. Vtipně označené toalety “Kiki“ a “Koko“ vás mohou, pravda, po pár pivech zmást. Novinkou od května je venkovní terasa. Maskotem restaurace nemůže být nikdo jiný než pan Kohout, a tak třeba budete mít štěstí a potkáte ho osobně. Čas od času se v prostorách provozovny zastaví na jedno (či dvě).

Kohouty můžete sledovat na Facebooku i Instagramu.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.